top of page

Frequently Asked Questions

 • Soya mumu nedir?
  Soya mumu, bitkisel soya fasulyesinden elde edilen %100 doğal bir mumdur. Çekirdekler hasat edildikten sonra temizlenir, kırılır, kabuğu çıkarılır ve pul haline getirilir. Pullardan soya fasulyesi yağı çıkarılır ve kalan pullar hayvan yemi için kullanılır.
 • Soya mumu ile normal mum arasında ne fark vardır?
  Soya mumu çevre dostu, yenilenebilir kaynaklardan yapılır; klasik parafin mumu ise petrolden yapılır ve yenilenemez. Soya mumunu normal bir muma tercih etmeniz dünyaya daha faydalı olduğu gibi, aynı zamanda cebinize de fayda sağlar! Neden mi? Çünkü soya mumu, normal mumdan daha yavaş yanar, yani daha uzun ömürlü bir mum elde edersiniz. Ayrıca tüm mumlar yanarken bir miktar siyah is yayarken, soya mumundan yapılan mumlar daha temiz yanar ve is yapmaz. Mumlar söz konusu olduğunda soya mumunu seçmenin bir başka nedeni de, soya mumunun kimyasal güçlendiriciler gerektirmeyen mükemmel bir koku taşıyıcısı olmasıdır. Sonuç, iyi dengelenmiş ve gerçek kokulu bir mumdur. Hem sağlıklı, hem de misss! :)
 • Yakarken nelere dikkat etmeli? Güvenlik Kuralları!
  Soya mumunu sağlıklı yakmanın ve uzun süre kullanabilmenin bazı kuralları var: - Yakarken uzun bir kibrit veya uzun bir ocak çakmağı ile yakmanızı öneriyoruz. ''Küçük bir kibritle veya çakmakla yakarım, ne olacak ki?'' diyerek elini yakan o kadar çok insan var ki, tahmin bile edemezsiniz! - İlk yakışınızda içinde bulunduğu kap ne olursa olsun, tüm kenarlara kadar ulaşacak şekilde eriyene kadar söndürmeyin! Biz ilk yakışta 45 dakika - 1 saat kadar söndürmemenizi öneriyoruz. - Mumu söndürmeniz gerektiğinde üflemek yerine, bir kürdan vb. yardımıyla fitili hafifçe sıvı parafine doğru ittirerek söndürmelisiniz. Eğer fitil bunu yapamayacak kadar kısaysa, mum söndürme aparatlarıyla da söndürebilirsiniz. Mumu söndürdükten bir süre sonra tekrar yakmak isterseniz, fitilin tepesini az bir miktar keserseniz mum daha sağlıklı yanacaktır. - Mumu hiçbir şekilde tek başına yanar halde veya çocukların yanında bırakmamalısınız. Çıkabilecek yangın tehlikeleri için dikkatli olmalısınız. Mum yanıyorken odadan ayrılmamalı, evi terk etmemelisiniz. Mumu yanıcı maddelerden, hayvanlardan, çocuklardan ve ceryan alabileceği pencere vb. yerlerden uzak tutmalısınız. - Mumu sonuna kadar yakıp bitirme isteği hepimizde olur :) Ancak kabı yeniden kullanabilmeniz ve dibini yakmamanız için bunu önermiyoruz. Soya parafini dibinde 2 cm kaldığında artık vedalaşma vakti geldiğini kabul edin. Kabınızı yeniden nasıl kullanabileceğinize dair videomuz yakında!
 • Mumum kenarlara kadar yanmıyor, sorun nedir?"
  Mumu ilk yakışınızda 45 dakika - 1 saat kadar yakarsanız, soya parafini eriyerek en kenara kadar ulaşacaktır. Erken söndürmeniz durumunda 'tunneling' dediğimiz bir tünel oluşturacak ve bir daha kenarlara ulaşamayacaktır. Her yaktığınızda, bir önceki erittiği alan kadar bir yerde yanmaya devam edecektir. Bunu önlemek için mutlaka soya parafini erirken en kenarlara değene kadar bekleyiniz.
 • Kargom nerede?
  Özel sipariş vermediğiniz sürece, ürünleriniz satın alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde kargolanır. E-mail adresinize gelen bildirimdeki Kargo Takibi numarası ile kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Özel sipariş verdiyseniz ürünleriniz yoğunluğa göre 7-10 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.
 • Kargo ücreti ne kadar?
  Anlaşmalı firmamız olan MNG Kargo ile çalışıyoruz. Satın alırken kargo ücreti şehir bilgisine göre hesaplanmaktadır. Sepetinizdekilerin satın alımını tamamlamadan önce, adres bilgileriniz ve kargo ücretiniz gösterilecektir.
 • Yurtdışına gönderim yapıyor musunuz?
  Şu an için yalnızca Türkiye içerisine gönderim sağlıyoruz. Yine de yurtdışı gönderimleri için bizimle info@cadimumu.com adresinden iletişime geçerseniz belki bir çözüm bulabiliriz :)
 • Ödememi nasıl yapabilirim?
  Sitemizde Kredi Kartı ile ödeme veya Havale/EFT seçeneği bulunmaktadır. Kredi kartı ödemeleriniz için Türkiye'nin tamamı yerli sermaye kuruluşu olan PAYTR ile çalışmaktayız. PayTR, SSL sertifikalı ödeme sayfası ve PCI-DSS uyumluluğu ile müşterilerimizin güvenli bir ortamda ödeme yapmaları için gerekli her türlü önlemi almıştır.
 • Havale/EFT yapabilir miyim?
  Tabii! Halkbankası Hesabı: İsim: Begüm Günceler IBAN: TR28 0001 2009 8510 0009 0009 25
 • Kapıda ödeme var mı?
  Maalesef :( Ama ileride o da olacak, söz!
 • Ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?"
  Ürün kullanılmamış, yakılmamış ve hasar görmemiş ise, 3 iş günü içinde iade edebilirsiniz. Öncesinde ürünün kullanılmadığına, yakılmadığına ve hasar görmediğine dair fotoğrafları info@cadimumu.com mail adresi ile paylaşmanız gerekmektedir. İade şartlarına uygun olmayan ürünlerde iade reddedilebilir. Bunun haricindeki sorunlarınız için bizimle info@cadimumu.com adresinden veya sitedeki 'Sohbet Edelim' kutucuğundan iletişime geçebilirsiniz.
 • Ürün neden fotoğraftakinden farklı?
  Tüm ürünlerimiz el yapımı olduğu ve fabrikasyon sürecinden geçmediği için, her üründe ufak farklılıklar oluşabilmektedir. Eğer büyük bir fark görüyorsanız lütfen bizimle info@cadimumu.com adresinden iletişime geçiniz.
 • Satın aldım ancak vazgeçtim! İptal edebilir miyim?
  Ürününüz özel sipariş bir ürün değilse ve henüz paketlenmemiş / kargolanmamış ise iptal edebilirsiniz. Bize info@cadimumu.com email adresinden veya sitedeki 'Sohbet Edelim' kutucuğundan haber vermeniz yeterli :) Paketlenmiş, kargolanmış veya özel sipariş yapılmış ürünlerde iptal gerçekleştirilememektedir.
 • Satın aldıktan sonra değişiklik yapabilir miyim?
  Ürün satın alındıktan sonra değişiklik yapılmak istenirse, alındıktan sonra 12 saat içinde değişiklik taleplerinin info@cadimumu.com mail adresine iletilmesi gerekmektedir. 12 saati geçen değişiklik taleplerini kabul etme veya reddetme hakkı, işletmeciye bağlıdır. Siz bize yine de info@cadimumu.com email adresinden veya sitemizdeki 'Sohbet Edelim' kutucuğundan yazın :) Yapabileceğimiz bir değişiklikse, seve seve!
bottom of page